Wózek Omnio to bez wątpienia spacerówka terenowa. Dzięki kilku usprawnieniom i dodatkowym możliwościom wózka możemy polecić go wszystkim, którzy zawiedzeni są standardowymi rozwiązaniami uniemożliwiającymi komfortowe użytkowanie wózka w nieco trudniejszym terenie. Dlaczego wózek Omnio wyróżnia się na tej płaszczyźnie?

Łatwiejsze prowadzenie dzięki nowym, opatentowanym kołom z przodu

Standardowe rozwiązania w typowych wózkach spacerowych dla to koła obrotowe, które mają ułatwić sterowanie wózkiem i skręcanie. Niestety koła takie często nie sprawdzają się w trudniejszym terenie jak trawa, kamienista droga, czy jakikolwiek teren nieutwardzony. Koła takie blokują się utrudniając manewrowanie wózkiem.

W wózku Omnio postanowiono zlikwidować ten problem. Zastosowano sztywne koła zorientowane podobnie jak te tylne na wprost.  Koła te wyposażone są jednak w wiele mniejszych rolek, które umożliwiają skręcanie wózka na boki. Poniższa animacja doskonale pokazuje w jaki sposób porusza się  terenowy wózek Omnio.

 

 

Konstrukcja ta zapewnia, że koło nie zablokuje się w trudniejszym terenie, co przełoży się także na wygodę użytkowania wózka. Więcej informacji o kołach opatentowanych przez Omnio można przeczytać na stronie koła w wózkach Omnio.

Wózek jest lekki, co ułatwia użycie w terenie

Wózek terenowy Omnio waży zaledwie 7,5 kg. Im lżejszy wózek, tym wygodniejsze jest jego prowadzenie. Wózek ten łączy dwie ważne cechy, jakie każdy rodzic z pewnością weźmie pod uwagę planując zakup terenowej spacerówki. Po pierwsze niska waga, a po drugie odpowiednia wytrzymałość. W spacerówkach Omnio nałożono szczególny nacisk na te dwie cechy, które gwarantują pełen komfort i bezpieczeństwo.

terenowy wózek Omnio

Wózek dziecięcy terenowy, który można nosić na plecach

Rodzice aktywni, którzy poruszają się często z dziećmi w naprawdę trudnym terenie mogą mieć poważny problem z wózkiem. Dla przykładu wycieczki po górach na trudniejszych szlakach mogą okazać się barierą nie do przeskoczenia. Nie trzeba się o to martwić z Omnio. W przypadku terenu uniemożliwiającego dalszą jazdę, wózek można w kilka sekund złożyć w kostkę i dzięki szelkom zabezpieczającym dziecko, założyć na plecy, dokładnie tak jak plecak. Rodzic z wolnymi rękami i złożonym wózkiem na plecach może bez problemów kontynuować spacer trzymając dziecko za rękę lub nosząc je na rękach.